Anunț de angajare: Asistentă Medicală (MFA)

Dragă candidat/candidată,

Ești în căutarea unei activități pline de satisfacții într-o practică medicală familială și orientată către pacient? Atunci ai ajuns unde trebuie! Căutăm o asistentă medicală dedicată și de încredere, care să îmbogățească echipa noastră și să împărtășească viziunea noastră despre îngrijirea medicală de calitate.

În practica noastră, accentul este pus pe îngrijirea pacienților noștri, în special a comunității de origine română. Prin urmare, cunoștințele de limba română sunt de o importanță crucială pentru a asigura o comunicare și o îngrijire fluentă.

Responsabilitățile tale în cadrul echipei noastre:

  • Primești și îngrijești pacienții noștri cu un zâmbet pe buze.
  • Programarea și coordonarea programărilor sunt în mâinile tale competente.
  • Ne ajuți în activitățile administrative și contribui la desfășurarea fără probleme a activităților din practică.
  • Ca parte importantă a echipei, asiguri asistență în cadrul investigațiilor și tratamentelor.
  • Flexibilitatea și disponibilitatea ta sunt aspecte cheie care te fac un membru indispensabil al echipei noastre.

Ce ne dorim de la tine:

  • O diplomă în domeniul asistenței medicale sau o calificare echivalentă.
  • Cunoștințe bune în domeniul terminologiei medicale.
  • Ideal ar fi să ai deja experiență într-o practică medicală.
  • Abilitățile tale de comunicare și spiritul de echipă te fac o valoare adăugată pentru noi.
  • Vorbești fluent limba română și te descurci de asemenea în limba germană.
  • Atitudinea ta prietenoasă și empatică față de pacienții noștri completează profilul tău.

Ce îți oferim:

  • O activitate interesantă și variată într-o echipă prietenoasă și motivată.
  • Oportunități de formare și dezvoltare continuă, pentru a crește împreună și a ne îmbunătăți constant.
  • O remunerație corectă în funcție de calificările și experiența ta.

Dorești să faci parte din echipa noastră și să contribui împreună cu noi la promovarea și menținerea sănătății pacienților noștri? Atunci așteptăm cu nerăbdare să primim aplicația ta! Trimite-ne CV-ul tău complet la adresa de e-mail bewerbung@posteuca.de. Pentru orice întrebări, suntem la dispoziția ta.

Suntem nerăbdători să te cunoaștem și să contribuim împreună cu tine la îmbunătățirea stării de sănătate a pacienților noștri!

Cu cele mai bune urări,
Drs. Monica und Romeo Posteuca